Conseils automobiles - 10 façons de réduire vos coûts de conduite

0
2029

Koszty motoryzacji znacznie wzrosły w ostatnich latach, szczególnie w związku z szybkim wzrostem cen benzyny. Istnieje jednak wiele sposobów zmniejszenia kosztów motoryzacji. Wypróbuj poniższe 10 najlepszych wskazówek, a możesz jechać dalej za mniej.

1. Uzyskaj najlepszą ofertę na ceny benzyny. Cena benzyny może różnić się nawet o 10 pensów za litr w lokalnych regionach. PetrolPrices.com to darmowa usługa umożliwiająca wyszukiwanie najtańszej benzyny w ich okolicy. Codziennie przeglądają 8 000 cen, aby upewnić się, że ich informacje są jak najbardziej aktualne.

2. Jedź na najwyższym biegu. Jazda z dużymi prędkościami na niskich biegach może spowodować zużycie paliwa o 45% więcej niż to konieczne.

3. Utrzymuj napompowane opony do właściwego poziomu. Oszczędność paliwa można poprawić nawet o 5%, utrzymując opony napompowane do właściwego poziomu. Zalecane ciśnienie dla opon można znaleźć w podręczniku pojazdu, aw niektórych przypadkach obok urządzenia pneumatycznego na stacjach benzynowych.

4. Nie prowadź nieregularnie. Ciągłe przyspieszanie i hamowanie zużywa więcej paliwa niż płynniejsza jazda. Spójrz w przyszłość, aby przewidzieć potencjalne blokady dróg, które zmniejszą potrzebę nagłego hamowania. Aby uzyskać maksymalną wydajność, nie naciskaj pedału przyspieszenia w dół o więcej niż jedną czwartą całkowitego skoku stopy.

5. Zaoszczędź na ubezpieczeniu samochodu. Porównywarki internetowe, takie jak Confused.com, są doskonałym sposobem na znalezienie najtańszej oferty. Oferty ubezpieczenia samochodu mogą różnić się o setki funtów, dzięki czemu można uzyskać ogromne oszczędności.

6. Znajdź tańszy parking. Wiele osób wynajmuje obecnie podjazd lub garaż osobom dojeżdżającym do pracy na długi okres. YourParkingSpace.co.uk to strona, na której można znaleźć tańsze długoterminowe parkowanie.

7. Nie nadużywaj klimatyzacji lub grzejnika. Przegrzanie samochodu, a następnie konieczność otwarcia okien, to strata energii i obniża zużycie paliwa.

8. Unikaj krótkich podróży. Jazda na krótkich dystansach jest znacznie mniej wydajna pod względem zużycia paliwa niż dłuższe podróże. Na przykład za każdym razem, gdy silnik samochodu jest włączony, jest to równoważne z pracą silnika na biegu jałowym przez jedną minutę. Zamiast tego poświęć czas na pokonanie krótkich odległości.

9. Udostępnij podróż. Dzielenie się windą w pracy z jedną inną osobą obniża rachunki za paliwo o połowę, umożliwiając podział kosztów jazdy. Liftshare.org ma ponad 130 000 członków i zapewnia sposób na znalezienie osoby podróżującej w twoim kierunku.

10. Zamknij okna. Otwarcie szyb przy dużych prędkościach powoduje znaczny opór, co oznacza, że ​​zużywa się więcej paliwa. Nawet jeśli zamknięcie okien oznacza, że ​​klimatyzacja jest wymagana, nadal jest bardziej wydajna pod względem zużycia paliwa.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.