Agricultura sostenible y agricultura ecológica

0
2053

Ostatnio rolnictwo ekologiczne jest rozwijającym się przemysłem na całym świecie. Wraz z nadejściem zrównoważonego rolnictwa i przesłaniem, że ziemie rolne są o wiele bardziej produktywne i trwałe, tak samo wiele uwagi poświęcono kwestii rolnictwa ekologicznego. Zasadniczo rolnictwo ekologiczne można uznać za trzon zrównoważonego rolnictwa, w którym rolnik wykorzystuje w rolnictwie materiały organiczne i biologicznie naturalne metody. Chociaż dla niektórych może to być tradycyjna metoda, udowodniono, że jest skuteczna, a także o wiele cenniejsza niż sztucznie ulepszone uprawy i produkty. Ponadto, wraz z rosnącą potrzebą zrównoważonego rolnictwa, coraz więcej osób dostrzega wartość rolnictwa ekologicznego w swoim życiu.

Rolnictwo ekologiczne a metody konwencjonalne

Praktyka rolnictwa ekologicznego jest zdecydowanie lepsza i bardziej humanitarna dla środowiska. Głównie dlatego, że w rolnictwie ekologicznym nie stosuje się pestycydów, insektycydów, a nawet nawozów syntetycznych, masz pewność, że produkowane przez niego produkty są w 100% naturalne, ekologiczne i bezpieczne. Dla większości ludzi może to być zaskoczeniem, ale tak naprawdę konwencjonalny sposób uprawy wykorzystuje pestycydy i sztuczne materiały do ​​zabijania wszelkich negatywnych substancji, które mogą utrudniać pełny wzrost ich upraw. To z kolei może sprawić, że gleba stanie się mniej wydajna na przestrzeni lat, ponieważ zawsze była zanieczyszczona chemikaliami.

Jednak w przypadku rolnictwa ekologicznego rolnicy dbają o to, aby ich ziemia otrzymywała odpowiedni dodatek odżywczy, a także naturalny sposób pielęgnacji. Oczywiście prawdą jest, że rolnictwo ekologiczne jest znacznie bezpieczniejsze dla środowiska i oczywiście dla ludzi, ponieważ użyte materiały i składniki są czysto naturalne i ekologiczne.

Żywność ekologiczna i produkty konwencjonalne: dotyczące bezpieczeństwa

Problem może wtedy wzrosnąć wraz z konkurencją między żywnością ekologiczną a tradycyjnymi produktami. Prawdą jest, że żywność ekologiczna może kosztować nieco więcej niż produkty konwencjonalne, jednak nie ma dowodów sugerujących, że żywność ekologiczna smakuje lepiej niż produkty konwencjonalne. Udowodniono jedynie, że żywność ekologiczna jest znacznie bezpieczniejsza dla organizmu i niekoniecznie ma lepszy smak niż reszta produktów.

Co więcej, jego bezpieczeństwo dla ciała uzupełnia także jego wartość odżywcza. Ponieważ żywność ekologiczną wytwarza się przy użyciu wszystkich naturalnych metod i rolnictwa, jest zatem oczywiste, że jest ona o wiele bardziej pożywna. Produkty okazały się znacznie świeższe i wiadomo, że przeszły jedynie niewielkie procesy; w ten sposób możesz mieć pewność, że żywność ekologiczna jest rzeczywiście bezpieczna i pożywna.

Zrównoważony rozwój rolnictwa ekologicznego

Pozostaje jednak pytanie, jak zrównoważona będzie metoda rolnictwa ekologicznego. Ponieważ rolnictwo ekologiczne wymaga większego wysiłku i dużo więcej czasu, aby móc uzyskiwać surowce, prawdą jest wtedy, że daje mniej produktów niż konwencjonalne metody.

Z drugiej strony, ponieważ konwencjonalne metody wykorzystują pestycydy i inne chemikalia, które przyspieszają proces wzrostu roślin; naturalnie doprowadziłoby to do znacznie wyższej wydajności w przyszłości. Jednak dzięki naturalnym środkom rolnictwa ekologicznego rolnik musi jedynie rozpocząć naturalny proces uprawy, co prawdopodobnie jest przyczyną, dla której żywność ekologiczna jest znacznie droższa niż konwencjonalne uprawy i produkty.

Ostatecznie prawdziwym wyzwaniem pozostaje to, czy na praktykę rolnictwa ekologicznego i zrównoważonego rolnictwa można polegać, szczególnie w kwestii niedoboru żywności na całym świecie. Być może nadal należy przeprowadzić dalsze badania, aby ostatecznie stwierdzić, czy rolnictwo ekologiczne może być realnym źródłem żywności w przyszłości.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.