La competencia de tractores sirve como una experiencia de aprendizaje gratificante

0
2066

Dorastając w małym miasteczku Wallis w Teksasie, gdzie pola uprawne kwitną, a traktory odgrywają kluczową rolę w codziennym życiu, wydaje się słuszne, że przywracanie starych ciągników stałoby się pasją dla lokalnych nastolatków Future Farmers of America (FFA).

Zainspirowany tą pasją dwoje nastolatków z Wallis wzięło udział w konkursie Chevron Delo Tractor Restoration Competition w 2005 r., Aż do finałów tego wydarzenia na National FFA Convention w Louisville, Kentucky. Konkurs na restaurację ciągników nagradza determinację, umiejętności mechaniczne i umiejętności biznesowe w wieku szkolnym członków FFA z całego kraju. Studenci są zobowiązani do przesłania skoroszytu, który szczegółowo opisuje cały proces przywracania. Umiejętności zdobyte podczas konkursu pomagają rozwinąć uczestników w przyszłych liderów społeczności rolniczej.

Nastolatkowie, członkowie Brazos, TX, FFA, dzielą umiejętności naprawy mechanicznej i zainteresowanie zabytkowymi ciągnikami, a także jedną inną rzecz: Tyler i Jordan Raska są bratem i siostrą.

Chociaż scenariusz mógł przerodzić się w rywalizację z rodzeństwem, Raskas zastosowali alternatywne podejście do swoich projektów restauracyjnych. Zamiast walczyć o zwycięstwo, Tyler i Jordan wspólnie pracowali nad swoimi ciągnikami, zapewniając wsparcie i zachętę po drodze. Podczas długich godzin spędzonych na modernizacji ciągników i starannym dokumentowaniu całego procesu brat i siostra związali się pośród smaru, farby i zardzewiałych części ciągnika.

W końcu jednak może być tylko jeden zwycięzca. Ciężka praca, poświęcenie i bystry mechanik opłaciły się 18-letniemu Tylerowi Rasce, indywidualnemu zwycięzcy konkursu na przywrócenie ciągnika Chevron Delo.

Senior, starszy w Brazos High, nie jest obcy zawodnikom traktorów. Odnawia traktory od czterech lat, aw 2005 roku miał wyjątkowo udany rok, wygrywając osiem pokazów, w których brał udział w zawodach swojego dziadka John Deere 630 z 1959 roku, w tym konkurs krajowy i trzy konkursy państwowe.

Tyler, który ma trudności w nauce, bardzo skorzystał na uczestnictwie w zawodach ciągników. Pomogli mu skoncentrować się na jego mocnych stronach i zbudować zaufanie, poprawiając zarządzanie projektami i umiejętności wystąpień publicznych. I każdego roku jego wiedza na temat części do ciągników rośnie.

„Lubię wziąć stary traktor i sprawić, by był tak dobry jak nowy, jeśli nie lepszy niż oryginał” – powiedział Tyler. „Ten rok był szczególnie satysfakcjonujący, ponieważ pracowałem z dziadkiem w garażu i odrestaurowałem coś, co było dla niego wyjątkowe”.

Trochę za mało w jej dążeniu do tytułu, doświadczenie było niezwykle pozytywne dla Jordanii, jedynej dziewczyny z Brazos FFA, która wzięła udział w konkursie. Jordan, zmęczony byciem „dziewczyną go-fer” podczas pracy nad ciągnikami, Jordan postanowił zdobyć własną restaurację – John Deere 420.

Jordan, w pierwszym roku pokazu traktorów, początkowo czerpała inspirację z nieoczekiwanego miejsca – teledysku do „Save a Horse, Ride a Cowboy” grupy country Big and Rich. Teledysk przedstawia Gretchen Wilson prowadzącą „uroczy” traktor, a Jordan zdecydował, że chce go przywrócić.

Współpracując z bratem i tatą, wiedza Jordana na temat traktorów ogromnie wzrosła w trakcie trwania projektu. Wykonała tyle pracy, ile mogła, a następnie skonsultowała się z mężczyznami w celu uzyskania wyjaśnień i praktycznych demonstracji w razie potrzeby.

„Gorąco polecam innym Konkurs na restaurację ciągników Chevron Delo” – powiedział Jordan. „To niesamowite doświadczenie w nauce, które pomogło mi rozwinąć umiejętności na całe życie. Ponadto miałem okazję współpracować z bratem, poznawać nowych ludzi i nawiązywać wspaniałe przyjaźnie”.

„Chevron sponsoruje konkurs Delo Tractor Restoration Competition, wiedząc, że umiejętności i doświadczenia zdobyte podczas procesu renowacji przynoszą nastolatkom dożywotnie życie” – powiedziała Nicole Fujishige, kierownik ds. Marketingu smarów samochodowych w firmie Chevron Products Company. „Uważamy, że jest to jeden z naszych ważniejszych i ważniejszych sponsorów, który pomaga zapewnić przyszłym liderom branży narzędzia do odniesienia sukcesu”.

Obecnie zarówno Tyler, jak i Jordan przywracają ciągniki na konkurs Chevron Delo Tractor Restoration Competition 2006. Każdy z nich ma własny ciągnik, a także pracują nad jednym razem. Mając kolejny rok doświadczenia pod paskami, nastolatki nie mogą się doczekać przyszłorocznej imprezy – a może innej Raski na podium zwycięzcy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.